دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی توشیبا

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی توشیبا

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی توشیبا

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی توشیبا : در دستگاه های کپی توشیبا قسمت ها و قطعات مهمی از جمله درام ، دولوپر ،اسکن ، شارژر وجود دارد که در مسیر فرایند چاپ و اسکن کپی توشیبا تاثیر گذارند. در برخی مواقع کثیفی و خراب شدن این قطعات می تواند باعث خط انداختن روی کپی های گرفته شده در دستگاه کپی توشیبا شود که باید برای رفع مشکل اقدامات لازم را انجام داد.

دستگاه های کپی توشیبا از جمله مدل های بسیار پرطرفدار در بین انواع نمونه ها و برند های تولید کننده دستگاه های کپی محسوب می شوند. این دستگاه ها به صورت گسترده در سازمان ها، ادارات، مراکز آموزشی و انتشاراتی مورد استفاده قرار می گیرند. با وجود کارایی و کیفیت مطلوبی که دارند، اما باز هم از عمده مشکلاتی که در انواع دستگاه های کپی توشیبا دیده می شود، مجزا نیستند. اگر در توضحات ارائه شده دچار مشکلی یا سوالی شدید با نمایندگی توشیبا تماس بگیرید تا کارشناسان نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی توشیبا شما را راهنمایی کنند.

مشکلاتی که برخی اوقات می توان آن ها را در قالب ارور های رایج دستگاه کپی توشیبا مشاهده کرد و گاهی نیز در اثر روشن نشدن دستگاه کپی توشیبا یا بروز دیگر مشکلات نیاز به تعمیرات تخصصی در دستگاه ایجاد خواهد شد. با این حال یکی از موارد دردسر ساز این دستگاه ها، خط انداختن دستگاه کپی توشیبا روی کاغذ ها و برگه هایی است که با این دستگاه چاپ و کپی می شوند. در ادامه به بررسی دلیل خط اندازی فتوکپی توشیبا و راهکار هایی برای رفع مشکل ایجاد شده می پردازیم.

خط انداختن دستگاه کپی توشیبا به دلیل کثیف بودن شیشه

شیشه دستگاه کپی توشیبا یکی از قسمت های این دستگاه بوده که با فرایند چاپ و کپی در ارتباط است و می تواند روی کیفیت چاپ تاثیر بگذارد. این شیشه باید دائما تمیز شود، چرا که در در معرض کثیف شدن و تجمع گرد و غبار و آلاینده ها قرار دارد. در بسیاری از موارد کثیف بودن این شیشه می تواند عامل خط انداختن دستگاه کپی توشیبا باشد و در صورت وجود هر گونه کثیفی روی این شیشه، کیفیت چاپ و اسکن دستگاه کپی توشیبا کم خواهد شد. در بسیاری از موارد تنها با تمیز کردن این شیشه با یک پارچه تمیز، مشکل خط اندازی فتوکپی توشیبا برطرف خواهد شد.

البته حتما در نظر داشته باشید این کار را بدون هر گونه ماده تمیز کننده ای انجام داده و از خیس کردن شیشه نیز خودداری کنید، چرا که همین ترکیبات می تواند خود عامل بروز مشکلاتی در دستگاه کپی توشیبا شوند. به صورت روتین بهتر است هر چند وقت یکبار با یک پارچه تمیز و خشک، این شیشه دستگاه کپی را تمیز کرده تا مانع از خط انداختن دستگاه کپی توشیبا در اثر کثیف شدن این شیشه شوید.

خط انداختن دستگاه کپی توشیبا به دلیل کثیف بودن آیینه ها

خط انداختن دستگاه کپی توشیبا به دلیل کثیف بودن آیینه ها نیز می تواند باشد. شیشه را باز کنید و آیینه ها را با دستمال بدون پرز تمیز کنید. هرگونه نقطه روی آیینه بر روی کپی گرفته شده یک خط سیاه ظاهر می شود. پس آیینه ها حتما باید کاملا تمیز باشند تا کیفیتی کاملا تمیز و شفاف به شما تحویل دهند.

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده به دلیل بروز مشکلاتی در یونیت درام

یونیت درام قطعه مهم و کاربردی در دستگاه کپی توشیبا محسوب می شود. این قطعه نقشی اساسی را در طول فرایند چاپ و کپی به عهده داشته و در نتیجه کیفیت چاپ به نحوی وابسته به کارکرد درست این قطعه است. بروز هر گونه مشکلی در یونیت دارم دستگاه کپی توشیبا یا خراب شدن درام و بلید یا شارژر می تواند خود دلیل بروز اختلالاتی در فرایند چاپ شود.

از همه مهم تر این که اگر درام و بلید یا شارژر کثیف باشند و رنگ و تونر اضافی روی آن ها جمع شده باشد، همین می تواند دلیل مهمی برای خط انداختن دستگاه کپی توشیبا محسوب شود. گاهی نیز روی سطح درام خط و خش می افتد و در اثر آن خطوطی روی کاغذ چاپ شده دیده می شود.  با این حال در صورت خرابی و وجود مشکل در بلید یا درام ممکن است نیاز به تعمیر یونیت درام دستگاه کپی توشیبا یا حتی در مواردی تعویض این قطعه وجود داشته باشد تا مشکلات ایجاد شده در فرایند چاپ برطرف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =