دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی ریکو

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی ریکو

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی ریکو

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده در کپی ریکو : در دستگاه های کپی ریکو قسمت ها و قطعات مهمی از جمله درام ، دولوپر ،اسکن ، شارژر وجود دارد که در مسیر فرایند چاپ و اسکن کپی ریکو تاثیر گذارند. در برخی مواقع کثیفی و خراب شدن این قطعات می تواند باعث خط انداختن روی کپی های گرفته شده در دستگاه کپی ریکو شود که باید برای رفع مشکل اقدامات لازم را انجام داد.

دستگاه های کپی ریکو از جمله مدل های بسیار پرطرفدار در بین انواع نمونه ها و برند های تولید کننده دستگاه های کپی محسوب می شوند. این دستگاه ها به صورت گسترده در سازمان ها، ادارات، مراکز آموزشی و انتشاراتی مورد استفاده قرار می گیرند. با وجود کارایی و کیفیت مطلوبی که دارند، اما باز هم از عمده مشکلاتی که در انواع دستگاه های کپی ریکو دیده می شود، مجزا نیستند. اگر در توضحات ارائه شده دچار مشکلی یا سوالی شدید با نمایندگی ریکو  تماس بگیرید تا کارشناسان نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی ریکو شما را راهنمایی کنند.

مشکلاتی که برخی اوقات می توان آن ها را در قالب ارور های رایج دستگاه کپی ریکو مشاهده کرد و گاهی نیز در اثر روشن نشدن دستگاه کپی ریکو یا بروز دیگر مشکلات نیاز به تعمیرات تخصصی در دستگاه ایجاد خواهد شد. با این حال یکی از موارد دردسر ساز این دستگاه ها، خط انداختن دستگاه کپی ریکو روی کاغذ ها و برگه هایی است که با این دستگاه چاپ و کپی می شوند. در ادامه به بررسی دلیل خط اندازی فتوکپی ریکو و راهکار هایی برای رفع مشکل ایجاد شده می پردازیم.

خط انداختن دستگاه کپی ریکو به دلیل کثیف بودن شیشه

شیشه دستگاه کپی ریکو یکی از قسمت های این دستگاه بوده که با فرایند چاپ و کپی در ارتباط است و می تواند روی کیفیت چاپ تاثیر بگذارد. این شیشه باید دائما تمیز شود، چرا که در در معرض کثیف شدن و تجمع گرد و غبار و آلاینده ها قرار دارد. در بسیاری از موارد کثیف بودن این شیشه می تواند عامل خط انداختن دستگاه کپی ریکو باشد و در صورت وجود هر گونه کثیفی روی این شیشه، کیفیت چاپ و اسکن دستگاه کپی ریکو کم خواهد شد. در بسیاری از موارد تنها با تمیز کردن این شیشه با یک پارچه تمیز، مشکل خط اندازی فتوکپی ریکو برطرف خواهد شد.

البته حتما در نظر داشته باشید این کار را بدون هر گونه ماده تمیز کننده ای انجام داده و از خیس کردن شیشه نیز خودداری کنید، چرا که همین ترکیبات می تواند خود عامل بروز مشکلاتی در دستگاه کپی ریکو شوند. به صورت روتین بهتر است هر چند وقت یکبار با یک پارچه تمیز و خشک، این شیشه دستگاه کپی را تمیز کرده تا مانع از خط انداختن دستگاه کپی ریکو در اثر کثیف شدن این شیشه شوید.

خط انداختن دستگاه کپی ریکو به دلیل کثیف بودن آیینه ها

خط انداختن دستگاه کپی ریکو به دلیل کثیف بودن آیینه ها نیز می تواند باشد. شیشه را باز کنید و آیینه ها را با دستمال بدون پرز تمیز کنید. هرگونه نقطه روی آیینه بر روی کپی گرفته شده یک خط سیاه ظاهر می شود. پس آیینه ها حتما باید کاملا تمیز باشند تا کیفیتی کاملا تمیز و شفاف به شما تحویل دهند.

دلیل خط انداختن روی کپی گرفته شده به دلیل بروز مشکلاتی در یونیت درام

یونیت درام قطعه مهم و کاربردی در دستگاه کپی ریکو محسوب می شود. این قطعه نقشی اساسی را در طول فرایند چاپ و کپی به عهده داشته و در نتیجه کیفیت چاپ به نحوی وابسته به کارکرد درست این قطعه است. بروز هر گونه مشکلی در یونیت دارم دستگاه کپی ریکو یا خراب شدن درام و بلید یا شارژر می تواند خود دلیل بروز اختلالاتی در فرایند چاپ شود.

از همه مهم تر این که اگر درام و بلید یا شارژر کثیف باشند و رنگ و تونر اضافی روی آن ها جمع شده باشد، همین می تواند دلیل مهمی برای خط انداختن دستگاه کپی ریکو محسوب شود. گاهی نیز روی سطح درام خط و خش می افتد و در اثر آن خطوطی روی کاغذ چاپ شده دیده می شود.  با این حال در صورت خرابی و وجود مشکل در بلید یا درام ممکن است نیاز به تعمیر یونیت درام دستگاه کپی ریکو یا حتی در مواردی تعویض این قطعه وجود داشته باشد تا مشکلات ایجاد شده در فرایند چاپ برطرف شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =