روش نصب و راه اندازی کپی ریکو

روش نصب و راه اندازی کپی ریکو

روش نصب و راه اندازی کپی ریکو

روش نصب و راه اندازی کپی ریکو را  در این مقاله برای شما مشتریان گرامی نمایندگی ریکو توضیح می دهیم.  اگر چه ممکن است در بعضی موارد جای دکمه و گزینه‌های ذکر شده بر روی دستگاه و صفحه دیجیتالی آنها کمی متفاوت باشد با این وجود راهنمای کلی ارائه شده در این مقاله، جهت نصب و راه‌اندازی دستگاه کپی ریکو کمک شایانی به شما خواهد کرد.

آموزش راه اندازی دستگاه فتوکپی ریکو که در این بخش ارائه می‌گردد مربوط به دستگاه‌های فتوکپی ریکو رومیزی و ساده است. توصیه می‌شود جهت راه‌اندازی دستگاه‌های فتوکپی ریکو پیشرفته از حضور کارشناسان نمایندگی تعمیرات پرینتر ریکو این حوزه یعنی راه‌اندازی و تعمیر فتوکپی ریکو برخوردار گردید تا کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو پس از نصب دستگاه شما را با استاندارهای کار با دستگاه کپی ریکو و نگهداری از آن آشنا سازند.

نمایندگی ریکو ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با نصب و راه‌اندازی انواع دستگاه کپی به متقاضیان است. در صورت نیاز به این سرویس کافی است تا از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان تعمیرات ریکو تماس بگیرید.

آموزش راه اندازی فتوکپی ریکو

اگر دستگاه فتوکپی ریکو خود را به تازگی خریداری کرده‌اید در وهله نخست، نیاز است تا به آرامی دستگاه کپی ریکو را از کارتون آن خارج کرده و یوننیت ها و چسب‌ های حفاظتی را از آن جدا کنید. پس از این کار و قرار دادن دستگاه کپی ریکو در محل مورد نظر، پیچ نگهدارنده صفحه اسکن را از دستگاه فتوکپی ریکو جدا نمایید. در ادامه، درب بغل دستگاه و سپس درب جلو دستگاه را بازنمایید. پس از بازکردن درب جلو دستگاه، یونیت دولوپر دستگاه فتوکپی ریکو را خارج نمایید و آن را شارژ نمایید. پس از شارژ شدن دولوپر، درب بغل را ببندید.

موارد درج شده در بخش زیر را انجام دهید:

  1. صفحه اسکنر دستگاه کپی ریکو را پاک کنید. برای پاک کردن صفحه اسکنر دستگاه کپی ریکو ، کمی از پاک کننده شیشه را بر روی یک اسفنج یا یک دستمال تمیز و نرم بریزید و بر روی صفحه اسکنر بکشید.
  2. کاغذ مناسب دستگاه کپی ریکو را تهیه کرده و در درون کاست مربوطه قرار دهید. توجه داشته باشید تعداد کاغذهایی که در دستگاه فتوکپی ریکو قرار داده می شوند باید متناسب با ظرفیت سینی دستگاه باشد.
  3. که در آموزش راه اندازی فتوکپی ریکو می‌بایست به آن اشاره کرد، توجه به نوع سیستم تغذیه اتوماتیک است.. اگر دستگاه شما دارای سیستم تغذیه اتوماتیک یا همان ADF نباشد، می‌بایست برگه های کاغذ را، برگ به برگ (جداگانه) روی شیشه دستگاه بگذارید. اما اگر دستگاه کپی ریکو شما دارای ADF باشد نیازی به این کار نیست و فقط باید دسته کاغذها را بر روی دستگاه قرار دهید. در صفحه اسکنر یک خط‌کش به صورت عمودی و افقی وجود دارد که اندازه کاغذها بر روی آنها درج شده است. با توجه به نوع کاغد مورد استفادهA3 ،A4 ، A5 و.. آنها را روی صفحه اسکنر تنظیم کنید.
  4. نصب دستگاه فتوکپی ریکو فقط توسط کارشناسان نمایندگی ریکو انجام می گردد.
  5. امکان گرفتن کپی دو رو: در بعضی از دستگاه‌های کپی ریکو وجود دارد. در صورت نیاز به گرفتن یک کپی دو رو، ابتدا تنظیمات مرتبط با این کار را انجام دهید. زیرا در حالت پیش‌فرض، غالب دستگاه‌های کپی به صورت تک رو کپی می گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر فتوکپی ریکو تماس بگیرید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شانزده =