چرا جوهر کارتریج من خیلی سریع تمام می شود ؟

چرا جوهر کارتریج من خیلی سریع تمام می شود؟

جوهر کارتریج

کارتریج استارتر

زمانی که محصولی را خریداری می کنید و جوهر کارتریج  را برای اولین بار نصب می نمایید،  از جوهر استارتر/ پشتیبانی شده که به همراه محصول ارائه می شود استفاده می کنید. اگر از کارتریج استارتر استفاده نکرده اید و از کارتریج جوهر جدیدی که به صورت جداگانه به فروش می رسد استفاده کرده باشید، ممکن است متوجه شوید که جوهر کارتریج خیلی سریع تمام می شود و نیاز به تعمیر دستگاه فتوکپی پیدا می کنید.

این موضوع بدین خاطر است که اولین باری که کارتریج بر روی دستگاه نصب می شود از جوهر اضافی برای پر کردن لوله های تحویل جوهر کارتریج استفاده می کند هر چند این فرایند یک بار انجام می شود و دستگاه را قادر می سازد پرینت با کیفیتی در اختیار کاربر قرار دهد. جوهر استارتر حجم بیشتری نسبت به کارتریج هایی دارد که به صورت جداگانه به فروش می رسد.

بعد از این نصب و راه اندازی اولیه، کارتریج تعویض شده تعداد خاصی از صفحات را چاپ خواهد کرد.

اگر احساس می کنید جوهر کارتریج شما بعد از تعویض کارتریج خیلی سریع به پایان می رسد. شاید بدین خاطر باشد که به طور مکرر اسناد زیادی را چاپ می کنید. مصرف جوهر بر اساس تراکم چاپ متغیر خواهد بود. زمانی که سندی را با تراکم بالایی از پس زمینه موجود در آن چاپ می کنید، مقدار زیادی جوهر استفاده خواهد شد. همچنین تمیزگر خودکار سر پرینت به صورت دوره ای از مقادیر اندکی از جوهر برای تمیز کردن خود استفاده می کند.

براي تميز كردن داخل پرينتر از دستگاههاي دمنده هوا (blower) استفاده نكنيد. پودر موجود در داخل پرينتر ممكن است جلوي شيشه ليزر لايه نازكي از گرد پودر ايجاد كند و تصوير چاپ شده را غير شفاف كند. همچنين از جارو برقي استفاده نكنيد چون تونرهاي ريخته شده در پرينتر توسط جارو جذب نمي‏شود و از جارو به هوا پراكنده مي‏شود . بهتر است در حالي كه پرينتر خاموش است (و كابل برق را نيز كشيده‏ ايد). از يك پارچه مرطوب كه آب آن به طور كامل گرفته شده است براي تميز كردن داخل پرينتر استفاده كنيد.

شارژ کارتریج

اگر شارژ کارتریج دستگاه پرینتر شما تمام شده و یا مشکلاتی در زمینه کارتیج دارید میتوانید به شارژ کارتریج مراجعه فرمایید، درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شش =